O Tisovém vrchu

Medicínský kruh u Tisového vrchu vznikl  v roce 2011.  Je to klidné místo v překrásné přírodě plné stromů, pískovcových skal a čedičových kopců, kde můžeme pít vodu rovnou z pramene. Medicínský kruh s potní chýší se nachází na samotě v předhůří Lužických hor a tak nebudeme nikým rušeni a můžeme se plně věnovat naší práci a obřadu. Poblíž je několik silných míst, např. Tisový vrch:), Modlivý důl s krásnou kaplí vytesanou přímo do skály, vrchy Klíč a Ortel …

Jmenuji se Wáclav a společně s příbuznými, připravujeme Medicínský kruh u Tisového vrchu pro hlubší očistu, léčení, posílení na Cestě a ujasnění Vašeho Záměru. 

Život ve městě, civilizaci mi ukázal, že je tu spousty lidí, kteří si neví rady ve svém životě. Spousta lidí jakoby spali, nežili, byli něčím ovládáni nebo přehlíželi něco zásadního a dělali rozhodnutí a vše jen pro vlastní prospěch bez ohledu na ostatní kolem a následky co to přinese…  Snažil jsem se pomáhat, ale bez větší změny.

Můj život zásadně změnilo setkání s rostlinami Síly, korejským zenovým buddhismem, obřadní indiánskou saunou, cestování po světě a knihami od zajímavých a moudrých lidí.
Vystudoval jsem vyšší odbornou školu sociálně právní a po té jsem  ucítil, že bude dobré jet do světa. Hledal jsem a hledám způsoby, jak prakticky pomoci sám sobě a ostatním lidem.
Vydali jsme se do Latinské Ameriky, Mexika, Guatemaly, Kolumbie, Ekvádoru, kde jsme se setkali s moudrými Taity a Mamítami. Od nichž jsme se učili a učíme…
To, co jsem se naučil na cestách, používám u Tisového vrchu a skrz tyto zkušenosti se zaměřuji na naše české tradice a kořeny, na očistu, posílení a ujasnění osobní Vize.

U Tisového vrchu Vás provedu, s příbuznými se kterými spolupracuji, Medicínským kruhem s obřadem očistné potní chýše.
Připravím Vás, jak nejlépe umím, na setkání s rostlinami Síly. Vedu mužské kruhy společně s obřadem potní chýše. Připravím Vás na obřad Hledání Vizí.
Pracuji s vykuřovadly, připravuji bylinné koupele do potní chýše. Mluvím s lidmi o jejich zdraví, důležitosti stravy, pracuji s dietou a půstem, s léčivými kameny, s posvátným tabákem. Dělám očistu šamanským bubnem, digeridoo, chrastidlem, pálenkovými mraky, vykuřovadly…
Stavím potní chýše a připravuji Medicínský kruh na obřady.
Pomáhám s navazováním vztahu s mocnostmi kraje pro budoucí léčení.
Vedu výpravy na místa Síly a pracuji s léčivými kameny…
Pořádám výpravy do Ekvádoru.

Vyrábím šamanské bubny, lapače snů, boží oka , kožené taštičky, měšce a mokasíny.

Přáním je, aby jste od Tisového vrchu odjeli očištění, jak na těle tak na duchu, od svých starostí a problémů s novou životní inspirací a silou. Blíže naší matce Zemi, tradicím, sami sobě a hlavně tomuto světu.

Tis Červený

Tis je jedním podivuhodný strom na naší planetě. Místa, kde rostl byla v minulosti brána jako posvátná.
Pro naše předky byl symbolem smrti a znovuzrození. Tis v sobě spojuje fenomén smrti, dlouhověkosti a věčného života. Stromu byla přisuzována velká léčivá a ochranná moc. Pro jeho spojitost s věčností se z jeho dřeva vyráběly magické talismany.
Všechny staré kultury považovaly tento strom za posvátný.
Říká se, že jeho kouř napomáhá komunikaci se zemřelými.
Druidové vytvořili magickou abecedu, kde je tis runou Eihwaz.
Ve Velké Británii jsou tisy staré 2000 let.
V České republice roste nejstarší tis v Krompachu, jeho stáří odborníci odhadli na 800 let. Jestli je to pravda, tak je nejstarším stromem v naší zemi.
V zimě je nejzelenějším ze všech stromů.
Bohužel je v dnešní době již velmi vzácný, patří mezi ohrožené dřeviny.

Runa Eihwaz ( Ihwaz, Eeoh, Yr, Wyrd) znamená strom tis.
Chrání před negativními vlivy. Mluví o jednotě života, smrti a zasvěcení. Může nás pobízet ke změně životního postoje a k uchopení osudu do vlastních rukou. Eihwaz je symbolem vzkříšení.
Význam této runy je: brána, práh,velká změna, transformace, konec a nový začátek, regenerace, motivace, cílevědomost, vnitřní síla a vytrvalost. Také změna svého životního postoje a nastoupení nové cesty nebo směru.